Airplus İklimlendirme Teknolojileri’nden Yeni Fabrika Yatırımı

17 Haziran 2019  //  Airplus

Airplus İklimlendirme Teknolojileri üretimini, bu sene yaptığı yatırımla Eylül ayı başından beri, İstanbul Anadolu Yakası, Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahında bulunan Hüseyinli-Şile gişe çıkışındaki yeni tesisinde, kalifiye personeliyle gerçekleştiriyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Airplus İklimlendirme Teknolojileri Genel Müdürü Kubilay Çiftci, “Yeni tesisimiz toplam 9 bin metrekarelik bir alanda yer alıyor. Bu alanın 6.700 m2’sini kapalı, 2.300 m2’sini ise açık alan oluşturuyor. Kapalı alanda 1150 m2’lik 2 katlı İdari Bölüm mevcut. İdari Bölümde, kalifiye işgücünün sürekliliği ve dış kaynak kullanımlı satış sonrası hizmet (servis ağı) konularında kaliteyi daim kılmak amacıyla geniş bir konferans salonu oluşturduk. Özellikle yurtdışı projelerde yerleşik servis hizmeti talepleri sebebiyle, adaylara teorik eğitimler vermek ve mevcut kaynaklarımıza da tazeleme eğitimi vererek bilgileri güncellemek için ideal olanaklara sahip bu salonumuzu, yıl boyunca yoğun kullanacağız. Bu çalışmalarımızla, hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlamayı hedefliyoruz. Teorik eğitimlerin ardından, showroom bölümünde ürünlerimizi tanıtabileceğiz. Bu yatırımımızla birlikte üretim kapasitemizi üç katına çıkaracak ve projelere daha hızlı cevap verebileceğiz. Her zamanki gibi; ilk yatırım maliyeti, ekipman ve işçilik kalitesi, enerji verimliliği, projeye uygun esnek çözüm alternatiflerimiz, uygun teslim süreleri ve özgün tasarımımızla yeni lokasyonumuzda da yolumuza sağlam ama daha büyük adımlarla devam edeceğiz” dedi.

Yeni fabrikanın mimarisi hakkında da bilgi veren Çiftci, “Yeni fabrikamızda çalışanların konforu, mutluluğu ile üretimde kalitenin sürekliliğine ve verimliliğe odaklanılan bir mimari tasarım kullandık. Tüm departman çalışanlarının ürünlere olan ilgisini artırmak, ortak amacı hissetmelerini sağlamak için yönetim bölümlerinin yanı sıra ortak alanlardan da üretim alanının izlenebilmesini sağladık” diye konuştu.

Yeni fabrikanın üretim hattından da bahseden Çiftci şunları söyledi: “Ürün yelpazemiz oldukça geniş. Yeni fabrikamızda da klima santrali, DX bataryalı klima santrali, hijyenik tip paket klima santrali ve çatı tipi paket klima santrali (rooftop), fan coil üniteleri, havuz nem alma santralleri, ısı pompalı ısı geri kazanım cihazı, tavan tipi ısı geri kazanım cihazı, DX bataryalı tavan tipi ısı geri kazanım cihazı, dik tip ısı geri kazanım cihazı, sıcak hava apareyi, hücreli fanlar, hücreli vantilatör, sığınak fanı, davlumbaz santrali, şaft damperi, yer konvektörü, dikdörtgen kanal tipi fan, kanal tipi ısıtıcı, aksiyal jet fan ve hepa filtre kutusu üretimi yapılmaya devam edilecek. 10 senedir olduğu gibi, yurtiçi ve yurtdışında pazarın ihtiyaç duyduğu yenilikçi ürünler tasarlanıp üretilecek. Üretim hattımızda 10 adet montaj hattı olacak. Yeni tesisimiz için 1 adet lazer ve 1 adet punch makinesi yatırımımız olacak. Montaj hattımızın artması elbette kalifiye personel ihtiyacımızı artırıyor. Bununla ilgili de hazırlıklarımızı tamamladık. Üretim, satış, satış sonrası hizmetler ekibi ve teknik kadro ile ‘HVAC için Tek Noktadan Tedarik ve Satış Sonrası Hizmet’ sunmaya devam edeceğiz.